بسم الله الرحمن الرحیم
با فرزندتون تو یک اتاق نخوابید.

اگر فرزندتون، نوزاد نیست، یعنی از ٦ ماه بزرگتر هست، اطراف فرزندتون، بهتره که رابطه جنسی نداشته باشید.
بعد از ٢ سالگی، بهتون پیشنهاد میکنم به هیچ وجه جایی که فرزندتون هست رابطه ی جنسی نداشته باشید.
ممکنه متوجه نشند شما دقیقا دارید چکار میکنید، ولی احتمالش زیاد هست که بترسند و استرس بگیرند.

تو سن مدرسه، یه جورایی متوجه رابطه ی جنسی هستند اگر ببینند.
ممکنه بچه ها نگران باشند که پدر مادرشون دارند دعوا میکنند، یا به هم اسیب میزنند، یا داستان های دیگه تو ذهن خودشون بسازند، و طی زمان نسبت به رابطه ی جنسی حالت دفاعی، چندش یا منفی بگیرند که زندگی اینده اشون رو تحت تاثیر قرار بده.

از طرفی، همون طور که بارها تو این صفحه راجع به خط و مرز صحبت کردم، حد و مرز داشتن برای پدر و مادر ها و فرزندانشون خیلی مهمه.

بچه ها، باید یاد بگیرند که ادم های جدایی از پدر مادرشون هستند. و مادر و پدر حق داشتن زمان های خصوصی دارند، بدون دخالت یا حضور بچه ها. اگر به موقع و درست این موضوع بر طرف نشه، حتی تو دراز مدت، میتونه رو رابطه ی شویی خودتون هم اثرات منفی داشته باشه.

چند نکته که کمک میکنه:
.
اول از همه قاطع باشید و الکی دلتون نسوزه و رو احساساتتون کنترل داشته باشید.
.
اگر هرگز فرزندتون تنها نخوابیده، بدونید که میتونه تجربه ترسناکی برای هر دو شما باشه. ولی یادتون باشه که برای پرورش فرزند سالم، مستقل و با اعتماد به نفس لازم هست.

میتونید واسه چند شب کنار تختش، رو زمین جا بندازید و بخوابید.
تو مرحله بعد کم کم تو اتاق بمونید تا خوابش ببره و از اتاق بیاید بیرون.
.
یه ساعت خواب براشون تعیین کنید.
.
حتما قبل از ساعت خواب، چراغ های خونه رو کم کنید، وقتی تو اتاق با فرزندتون هستید کتاب براش بخونید و قصه بگید تا خوابش ببره.
.
بعد از همه ی این مراحل، اگر از اتاقش اومد بیرون، فقط دستش رو بگیرید ببریدش تو اتاق. (واکنش خیلی منفی یا مثبت نشون ندید)
.خیلی مهمه که سر حرفتون بمونید، و یه روز اجازه ندید تو اتاق شما باشند، یه روز نباشند. اینجور دل سوزی ها، فقط یادگیری عادت جدید رو برای فرزندتون سختتر میکنه.
نا امید نشید، اگر برای سال ها عادت کردند کنار شما بخوابند، جدا کردن جاشون صبوری نیاز داره.

خوشحال می شم که ما را همراهی کنید و از صفحه ی اینستاگرام من دیدن کنیدخجالتی

https://www.instagram.com/majid.ghandizadeh

پ.ن: متن از بنده نیست.

#مجید_قندی‌زاده

#فرزندپروری

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین وبلاگ ها

آخرین جستجو ها